DSC 8329 01

Buty narciarskie LANGE w Corrado. W naszym sklepie znajdziecie buty narciarskie dla mężczyzn i kobiet z możliwością pełnej personalizacji. 

 

Roberto Lange stworzył legendę. Niebieski kolor w narciarstwie charakterystyczny dla wyczynowej lini butów narciarskich LANGE jest kolorem zwycięstwa i technologii wyprzedzających cały narciarski przemysł o dekady. Pierwsze próby stworzenia buta z tworzywa, Roberto LANGE podjął już w 1948 r. - to niemal 20 lat przed wprowadzeniem takich konstrukcji do regularnej sprzedaży. Wykonany z plastiku z wyściółką z poliestru były praojcem dzisiejszych butów narciarskich jakie znamy dzisiaj. Dopiero 14 lat później (1962 r.)pojawił się pierwszy plastikowy but narciarski - sznurowany. Natomiast pierwsza "nowoczesna" skorupa pojawiła się trzy lata później (1965) i była pierwszym butem w całości wykonanym z plastiku, spinanym klamrami. Od tamtej pory LANGE nie zwalnia z innowacjami, jako jeden z pierwszych wprowadził buty narciarskie skierowane specjalnie dla kobiet, buty dedykowane wyczynowym sportowcom i wiele więcej... Za rekomendacje niech posłużą największe sławy narciarskiego sportu - Alberto Tomba i Hermman Maier, którzy największe sukcesy odnosili właśnie w butach LANGE,  bywały lata gdy ponad  70% zawodników startujących na zimowych igrzyskach olimpijskich używało butów LANGE.LANGE RXLinia butów All Mountain doczekała się całkowicie nowej konstrukcji. Od nowa zaprojektowana skorupa, której kształt powstał po zeskanowaniu kilkudziesięciu tysięcy stóp, ludzi w różnym wieku, z różnych krajów i z różnych środowisk. Anatomicznie ukształtowania przestrzeń ma nam zapewnić maksymalny transfer mocy i skuteczność  przy zachowaniu wygody i uniwersalności. Ale najważniejsze jest to czego nie widać na pierwszy rzut oka - technologia DUAL CORE wywodzi się z zawodniczych skorup RS. DUAL CORE jest innowacyjną technologią produkcji skorup, polega na rozróżnieniu stref odpowiadających za stabilność i twardość buta oraz stref odpowiadających za kontrolę ugięcia i komfort. Taki efekt osiagnięto dzięki specjalnemu sposobowi wtryskiwania poliuretanu o różnych twardościach w tym samym czasie. "Twardy" materiał tworzy swoisty szkielet buta natomiast "miękki" tworzy skorupę i sprawia że but jest bardziej komfortowy. To wszystko sprawia, że buty LANGE w sterowaniu nartą, stają się przedłużeniem naszej stopy, wzrasta precyzja i przeniesienie energii przy zachowaniu odpowiedniego poziomu komfortu.

Pełna oferta butów narciarskich

Buty narciarskie LANGE

DSC 7828 DSC 7833 DSC 7835 DSC 7837 
DSC 8331 DSC 8376

 

LANGE SX

 

Linia butów SX rozszerza koncepcję buta RX o nowe szerokości i większy komfort. Szerokość nominalna 102 oraz unikatowy anatomiczny kształt skorupy sprawia że LANGE SX należą do najwygodniejszych butów na rynku. Dodatkowo zastosowano w nich rozwiązania ułatwiające codzienne użytkowanie. Easy Step In - strefa materiału o zwiększonej elastyczności,  zwiększająca zakres odchylenia skorupy, ułatwiająca zakładanie i zdejmowanie. Buty SX mają możliwość zmiany Flexu poprzez wykręcenie specjalnych śrub. Wykonanie z najwyższej jakości materiałów pozwala modyfikacje i dopasowanie zarówno buta wewnętrznego jak i skorupy.  

Pełna oferta butów narciarskich

Buty narciarskie LANGE

DSC 8339 DSC 8347 DSC 8358 DSC 8357 

 

WARTO ZOBACZYĆ

STREFA BUTA

FOOTBALANCE - PERSONALIZOWANE WKŁADKI DO BUTÓW

Wszystkie znaki i marki towarowe użyte na na tych stronach są prawnie zastrzeżonymi znakami ich właścicieli.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nami

Jesteśmy do Twoich usług od poniedziałku do piątku w godz. 10-18
(sobota 10-14).

Możesz się z nami skontaktować poprzez Formularz lub telefonicznie: +48 85 742-46-58

Nasz adres

Corrado s.c. ul. Sukienna 9, 15-881 Białystok Tel.: +48 85 742-46-58 Fax: +48 85 742-46-58

Znajdziesz nas na: