aspect910www
SCOTT ASPECT 910 pozostaje jednym z naszych bestselerów, bardzo rozsądnie zbudowany i bezkonkurencyjnie wyceniony. 

RAMA

Podstawą roweru jest aluminiowa rama, którą zaprojektowano pod kątem efektywności i wygody jazdy. Zbudowana z podwójnie cieniowanego aluminium, jest solidną i lekką podstawą roweru. Dwa podstawowe kąty ramy (kąt główki sterowej oraz rury podsiodłowej) ASPECT dzieli ze sportowym Scale, dzięki czemu doskonale podjeżdża oraz stabilnie zachowuje sie na zjazdach. Względem usportowionych braci, ASPECT dostał nieco dłuższy ogon, co wyraźnie uspokaja rower w prowadzeniu i ułatwia jazdę mniej doświadczonym kolarzom. Zwiększono komfort w miejscach najbardziej przenoszących wibracje i obciążenia na ciało rowerzysty poprzez zastosowano rury podsiodłowej o średnicy 27,2mm oraz szerokiej giętej kierownicy. Pozycja rowerzysty w rowerze rekreacyjnym jest bardziej wyprostowana w porównaniu do maszyn wyścigowych, co zwiększa przyjemność z jazdy i redukuje poziom odczuwanego zmęczenia. Dodatkowo, jako rower uniwersalny, ASPECT otrzymał specjalne gniazda montażu stopki, błotników i bagażnika. Dzięki temu, rower górski poprzez dodanie bagażnika i sakw, możemy zmienić w wydajnego mieszczucha lub terenowego podróżnika.

AMORTYZACJA

Za amortyzację odpowiada widelec ROCK SHOX XC30 ze zdalną blokada skoku. Zamontowany widelec jest konstrukcją "powietrzną", czyli za pracę amortyzatora odpowiada specjalna komora, w której sprężony gaz działa jak sprężyna. To rozwiązanie jest szeroko stosowane w rowerach sportowych i wyczynowych. Podnosi komfort jazdy, umożliwia perfekcyjne dopasowanie charakterystyki pracy widelca do wagi użytkownika i jego preferencji jazdy. Dodatkowo tego typu widelce przy regularnych przeglądach, wymianie płynów i uszczelek eksploatacyjnych są bardzo trwałe i będą nam służyć przez długie lata. Hydraulika zawarta w konstrukcji amortyzatora pozwala, w mieście, na twardych dobrze utrzymanych szutrach, zablokować skok widelca poprawiając tym samym efektywność poruszania się. Analogicznie w momencie zmiany podłoża pojawieniu się nieprzyjemnych nierówności, w czasie jazdy możemy wyłączyć blokadę skoku, zwiększając przyczepność przedniego koła do podłoża, poprawiając prowadzenie roweru w terenie i wygodę podróży.

WYPOSAŻENIE 

Napęd naszej propozycji charakteryzuje sie bardzo szerokim zakresem przełożeń, które przewidziano zarówno na długie płaskie i szybkie odcinki, jak i kręte, leśne ścieżki w bardzo zróżnicowanym terenie. 30 biegów w konfiguracji 3x10 dostarczyło SHIMANO i oparto o komponenty grupy Deore XT, przełożenia zmieniamy za pomocą ergonomicznych manetek Rapid-Fire. Obok manetek znajdziemy dźwgnie hamulców hydraulicznych od Shimano będących solidnym, trwałym i bardzo skutecznym narzędziem, które sprawnie działa w każdych warunkach. Atutem w skutecznym napędzaniu roweru jest też mechanizm korbowy z pustą osią o poszerzanej średnicy oraz zewnętrznych łożyskach maszynowych. Takie rozwiązanie jest gwarancją wysokiej sztywności i bezposredniego przeniesienia energii na tylne koło.   
Osprzętowo SCOTT Aspect ubrano w komponenty SYNCROS (spółka córka marki SCOTT) dbając o charakter przeznaczenia roweru. Gięta szeroka kierownica tłumi wibracje, ułatwia kierowanie i podnosi komfort przez podniesienie pozycji rowerzysty. Chwyty, wykonano w ten sposób by amortyzowały mikrodrgania i zapewniały pewne trzymanie. Siodełko i sztyca podsiodłowa, pochodzą z linii komponentów stworzonych do aktywnej rekreacji, SYNCROS M3.0, łączą w sobie lekkość i wygodę użytkowania. 

PODUSUMOWANIE

Dla kogo ASPECT 910 ? Jeśli uwielbiasz wypady za miasto i często skręcasz na leśne drogi, próbującym swoich sił w amatorskich wyścigach, poszukujesz roweru górskiego, który jest wygodny, skuteczny, lekki i uniwersalny, jesteś dojrzałym rowerzystą, jednocześnie szukasz propozycji za rozsądne pieniądze.


aspect910www2 aspect910www4 aspect910www5 

aspect910www6 aspect910www7

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Wszystkie znaki i marki towarowe użyte na na tych stronach są prawnie zastrzeżonymi znakami ich właścicieli.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nami

Jesteśmy do Twoich usług od poniedziałku do piątku w godz. 10-18
(sobota 10-14).

Możesz się z nami skontaktować poprzez Formularz lub telefonicznie: +48 85 742-46-58

Nasz adres

Corrado s.c. ul. Sukienna 9, 15-881 Białystok Tel.: +48 85 742-46-58 Fax: +48 85 742-46-58

Znajdziesz nas na: