DSC 5260
Wielu z naszych klientów szuka w swoim nowym jednonsladzie uniwersalności. Linia rowerów "cross" stanowi skrzyżowanie kilku kolarskich światów i próbę spełnienia potrzeb użytkowania na różnych nawierzchniach.

Rowery SUB CROSS stworzono z myślą o bardzo aktywnej rekreacji w możliwie szerokim spektrum dróg, po jakich będziemy sie poruszać. Czy to będzie miejska komunikacja po drogach dla rowerów i lokalnych asfaltach, czy może ruszymy za miasto by podziwiać krajobrazy pozbawione urbanistycznego chaosu, możemy też ruszyć na leśne dukty i wijące się ścieżki, na każdej drodze, nasza propozycja sprawdzi się znakomicie. 
W czym przejawia się uniwersalność rowerów SUB CROSS? W rowerze to wypadkowa kilku czynników, począwszy od geomerii, możliwości uzbrojenia roweru w odpowiednie akcesoria, poprzez charakterystykę napędu i rodzaj zastosowanych komponentów. 
Konstrukcję SUB CROSS LADY skrojono z myślą o kobietach,geomerię można nazwać pośrednią, między typowym rowerem miejskim a rekreacyjnym górskim. Sylwetka na rowerze jest lekko pochylona, tak by zapewnić nam wysoką skuteczność napędzania, ale nie na tyle by rowerzystka(bądź rowerzysta) czuła z tego tytułu dyskomfort. Nie siedzimy też, jak na typowym rowerze miejskim, który nie jest stworzony do szybkiej jazdy i bardzo długich dystansów. Pozycja na rowerach SUB CROSS, jest wypracowanym na trasach i w laboratoriach kompromisem, między efektywnością jazdy, wygodą i możliwościami terenowymi roweru.
Lekką ramę aluminiową stworzono, by w łatwy sposób mogła się zmienić w rower miejski lub trekkingowy. Specjalne otwory montażowe bagażnika, które pozwalają na zainstalowanie niemal każdego modelu dostępnego na rynku. Na widełkach łańcuchowych, w okolicy tylnej osi, znajdziemy gniazdo stopki, dla wielu miejskich rowerzystów jest obowiązkowa, a specjalnie zaprojektowana doskonale komponuje się z rowerem. W ramie, przewidziano montaż pełnych błotników, niocenionych podczas deszczowej pogody.
Za komfort w czasie jazdy odpowiada amortyzator o skoku 63mm, pochłaniając nierówności, oddala uczucie zmęczenia i ułatwia prowadzenie roweru na wyboistej nawierzchni a takich nie brakuje w mieście i na ścieżkach rowerowych. Zastosowana manetka blokady, umożliwia zablokowanie amortyzatora nawet w czasie jazdy, zyskujemy wtedy wiekszą efektywność pedałowania na twardych równych drogach.


Napęd i hamulce

SCOTT przyzwyczaił nas do budowania napędów homogenicznych, budując rower nie miesza elementów różnych producentów, ze skrajnych grup osprzętowych. Tylko wtedy mamy gwarancję precyzji działania i trwałości zastosowanych części. 27 biegów i zakres przełożeń w rowerze to wartości, które pozwalają na wycieczki dla nawet mniej wprawnych rowerzystów w bardzo zróżnicowanym terenie, . Trójrzędowa korba 48x36x26(ilości zębów na poszczególnych zębatkach) sprawdzi się na płaskich gładkich odcinkach, gdzie możemy rozwijać wysokie prędkości, sprawdzi się też na mocno pofałdowanej  drodze gdy zdobywamy kolejne górki kręcąc na miękkich przełożeniach. Gdy się już rozpędzimy... w awaryjnych sytuacjach pomogą się nam zatrzymać hamulce hydrauliczne Shimano. Sprawdzone komponenty o wysokiej skuteczności działania, trwałości i kulturze pracy.

Komponenty

Rowery do rekreacji muszą mieć specjalnie zaprojektowane elementy wyposażenia, podnoszące komfort jazdy. SYNCROS dostarczył linię osprzętu "M" przeznaczoną do rowerów rekreacyjnych i wykorzystywaną również, w górskich rowerach ASPECT (co świadczy o solidności zastosowawnych elementów). Siodło ma kształt dopasowany do kobiecej anatomii (w męskiej wersji jest nieco inne) z uwzględnieniem przeznaczenia roweru i zajmowanej na nim pozycji. Kierownica, podnosząca sylwetkę z charakterystycznym gięciem, ułatwia sterowanie i sama w sobie tłumi wibracje, ubrana dodatkowo w specjalne chwyty, z lepszym wsparciem dłoni, zwiększa wygodę  jazdy oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia bóli nadgarstków i dłoni. Opony pochodzą od niemieckiego SCHWALBE o profilu 42C mają zapewnic nam dobre własności jezdne, zarówno w mieście jak i w terenie.

SPECYFIKACJA

DSC 5271 DSC 5255 DSC 5267 DSC 5275 DSC 5268

  

Wszystkie znaki i marki towarowe użyte na na tych stronach są prawnie zastrzeżonymi znakami ich właścicieli.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nami

Jesteśmy do Twoich usług od poniedziałku do piątku w godz. 10-18
(sobota 10-14).

Możesz się z nami skontaktować poprzez Formularz lub telefonicznie: +48 85 742-46-58

Nasz adres

Corrado s.c. ul. Sukienna 9, 15-881 Białystok Tel.: +48 85 742-46-58 Fax: +48 85 742-46-58

Znajdziesz nas na: