speedster10wwwSCOTT SPEEDSTER jest przedstawicielem aluminiowych rowerów szosowych. Geometrycznie podobny do modelu SOLACE, wpisuje się w bardzo modną ostatnio, kategorię rowerów Endurance.

SCOTT Speedster to rowery stworzone by wygodnie przemierzać,  "setki" kilometrów.
Inżynierowie SCOTT potrafią wycisnąć z aluminium wszystko co najlepsze. Kreując w odpowiedni sposób kształtem rur, grubością ścianek i aerodynamiką profili, budąją konstrukcję zaskakująco sztywne i wygodne zarazem. Planując geometrię roweru, uwzględnia się jej wpływ na pozycję ciała, wygodę, aerodynamikę i zachowanie maszyny a także wpływ wagi kolarza na zachowanie roweru w newralgicznych punktach,  oddziaływanie wibracji na jadącego...  Rower nie jest prostym mechanizmem, jego projektowanie, nawet z aluminium, to bardzo złożony proces i wymaga od producenta doświadczenia, zaangażowania i finezji w wykonaniu.
SCOTT SPEEDSTER 10 2017 - jest najwyższym modelem, aluminiowych rowerów szosowych. Najważniejszą zmianą w rowerach SPEEDSTER w roku 2017, jest zastosowanie w pełni karbonowego widelca z rurą sterową wykonaną również z włókna węglowego. Sztywność kompozytowego widelca, przy jednocześnie bardzo niskiej masie a także skuteczność w pochłanianiu drgań, sprawiają, że rower jest pewniejszy w prowadzeniu i wygodniejszy. Pozostając w okolicy przedniego koła, warto zauważyć, że kierownica to kolejny element, który bezpośrednio odpowiada za poczucie komfortu kolarza. W nowej linii modelowej, kierownice stosowane w SPEEDSTER'ach zyskały ergonomiczne gięcie w okolicy miejsca montażu mostka. "Backsweep" tak dobrze znany z prostych kierownic mtb, to ukłon w kierunku kolarzy lubiacych jazdę w górnym chwycie. Charakterystyczne wygięcie do tyłu zmniejsza obciążenie na kości nadgarstka i sprawia że kierownice trzyma się bardziej komfortowo. Same baranki dostały też nowe profile, zmienione średnice w miejscu trzymania dłoni mają służyć poprawie komfortu i większej ergonomii. Te wszystkie usprawnienia i udogodnienia pochodzą z najwyższych modeli karbonowych kierownic SYNCROS. Kolejnym nowym elementem jest mostek, którego specjalny kształt, umożliwia montaż uchwytu na licznik Garmin zintegrowanego z kapslem rury sterowej. Otrzymujemy zatem idealne rozwiązanie dla szosowego turysty korzystającego z rowerowej nawigacji GARMIN.
95% czasu na rowerze spędzamy na siodełku, dlatego w sztycy podsiodłowej wykorzystano włókno węglowe. Podniesienie poziomu komfortu i lepsze tłumienie wibracji, docenią szczególnie długodystansowcy, którzy zapuszczają się na mniej przyjazne i zniszczone drogi, dzięki karbonowi nasze przysłowiowe "cztery litery" mniej odczują dziurawy asfalt.
SPEEDSTER polecany jest dla szosowców ceniących sobie wygodę. Geometria wygodnego roweru szosowego, charakteryzuje się stosunkowo wysoką główką ramy. Sylwetka na rowerze jest pochylona, lecz przyjaźniejsza i mniej agresywna niż w rowerach stworzonych do wyczynu. Elementem geometrycznej układanki, który definiuje SPEEDSTER'a jako rower endurance jest wydłużony tylny trójkąt. Większa baza kół to w tym przypadku większa stabilność w czasie jazdy, szczególnie w zakrętach. Wydłużając  widełki łańcuchowe osiągnięto jeszcze jeden ważny cel. Aluminium pracuje w inny sposób niż kompozyty, dłuższe rurki o specjalnie zaprojektowanym profilu są do pewnego stopnia elastyczne, mogą pochłaniać wibracje i amortyzować drobne nierówności.    
Osprzętowo, SCOTT SPEEDSTER prezentuje starą dobrą szkołę budowania rowerów. Bierzemy kompletną homogeniczną grupę 105, która wykorzystuje technologię bardziej prestiżowych grup (Ultegra, Dura Ace) i zapewnia doskonałą kulturę pracy i precyzję działania. Po prostu, SPEEDSTER ma dawać maksymalną sadysfakcję z jazdy przy zachowaniu rozsądnego budżetu.

GALERIA SCOTT SPEEDSTER 10
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
  

Wszystkie znaki i marki towarowe użyte na na tych stronach są prawnie zastrzeżonymi znakami ich właścicieli.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nami

Jesteśmy do Twoich usług od poniedziałku do piątku w godz. 10-18
(sobota 10-14).

Możesz się z nami skontaktować poprzez Formularz lub telefonicznie: +48 85 742-46-58

Nasz adres

Corrado s.c. ul. Sukienna 9, 15-881 Białystok Tel.: +48 85 742-46-58 Fax: +48 85 742-46-58

Znajdziesz nas na: