FOIL20
Pierwszy FOIL był zarazem pierwszym wyścigowym rowerem AERO na rynku. Tym samym wytyczył nowy kierunek rozwoju całej branży i zyskał całe rzesze naśladowców.

Przez kilka lat zmienił się rynek, zmieniło się też podejście konstruktorów SCOTT do konstrukcji szosowego roweru wyścigowego. Idealny rower szosowy, przeznaczony na płaskie, wielogodzinne etapy ma być: aerodynamiczny by zminimalizować opory powietrza, sztywny i lekki. Te cechy rowerów szosowych, służą efektywności jazdy i maksymalnej oszczędności energii, której zapas ma rozstrzygać podczas sprintów na mecie. Te wymagania doskonale spełniał pierwszy FOIL ale konstruktorzy posłuchali samych zawodników, fizjonomów i psychologów sportu - jednym z największych wrogów zawodnika na trasie jest zmęczenie wywołane brakiem komfortu. Kto porywał się na trasy powyżej 200km na piekielnie sztywnym rowerze szosowym ten wie o czym mowa. Tysiące mikro drgań, uderzeń na stawy, wstrząsów przenoszonych na nasze ciało w punktach połączenia z rowerem, potrafią zmęczyć nawet najtwardszych.
SCOTT jako pionier technologii włókna węglowego, wcześniej budował rowery na piekło wyboistych dróg północnej Francji(CR1). Stworzył też rowery wyjątkowo komfortowe(SOLACE) dla miłośników połykania setek kilometrów i ultramaratończyków szosowych. SCOTT  dał nam nowego ADDICT'a, który jest jednym z najlżejszych, najsztywniejszych rowerów szosowych do zdobywania górskich przełęczy . W końcu dostajemy nowego FOIL'a, esencję roweru wyścigowego, gdzie każdy z elementów został zoptymalizowany pod kątem minimalizacji oporów powietrza oraz optymalizacji jego przepływu w newralgicznych punktach. Zmiany w konstrukcji skutkują 32% poprawą własności aerodynamicznych(względem poprzednika), 13% wzrostem sztywności bocznej(przypominamy że poprzedni FOIL nadal należy do najsztywniejszych rowerów na rynku) oraz wzrostem komfortu aż o 89%. Te wszystkie cechy nowy FOIL zyskał, będąc jednym z najlżejszych rowerów aero na rynku.

Prezentowany SCOTT FOIL 20 zbudowano na kompozytowej ramie F01 HMF IMP carbon. Napęd to perfekcyjnie działająca grupa SHIMANO ULTEGRA oraz lekkie i sztywne koła SYNCROS ubrane w opony Continental Grand Sport Race. Całość zdobią komponenty SYNCROS AERO. Prezentowany FOIL w rozmiarze M waży 7,5kg. 

Galeria SCOTT FOIL 20
Dane Techniczne
Więcej o technologii FOIL
Rowery Szosowe

Wszystkie znaki i marki towarowe użyte na na tych stronach są prawnie zastrzeżonymi znakami ich właścicieli.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nami

Jesteśmy do Twoich usług od poniedziałku do piątku w godz. 10-18
(sobota 10-14).

Możesz się z nami skontaktować poprzez Formularz lub telefonicznie: +48 85 742-46-58

Nasz adres

Corrado s.c. ul. Sukienna 9, 15-881 Białystok Tel.: +48 85 742-46-58 Fax: +48 85 742-46-58

Znajdziesz nas na: